• abagus 4
  • abagus 3
  • abagus 2
  • abaqus 1
  • abaqus
قابلیت‌های آباکوس

 

قابلیت‌های آباکوس

 

 

امروزه برای انجام پروژه های صنعتی ، جایی برای سعی و خطا و یا همچنین پیاده سازی مجموعه بصورت تجربی نیست.زیرا هم شامل هزینه های زیادی میشود و همچنین ممکن است خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

 

 

 

 

فرض کنید امروزه صنایع بزرگ هواپیما سازی بخواهند مطابق ابزار ها و محاسبات صد سال پیش دست به ساخت هواپیما زنند.در اینصورت متحمل هزینه های بسیاری برای آزمایشات تجربی و ساخت نمونه های اولیه خواهند شد و مدت زمان زیادی نیز صرف اتمام پروژه های صنعتی گردد. علاوه بر اینها ممکن است با روش های ساده و تجربی به خیلی از مسائل مورد نظر برای بررسی پی نبرد.

ازین رو است که تکنولوژی و علوم مهندسی روز دنیا در کنار ابزار های پیشرفته ای  مثل کامپیوتر ها ، گرد هم آمده اند تا در سرعت ، دقت ، هزینه و ... در پیشبرد پروژه ها به انسان کمک کنند.

با پیشرفت نرم افزار های مهندسی ، ابزار های قدرت مندی در اختیار مهندسان قرار گرفته است که باعث میشود هم سرعت پیشرفت پروژه ها افزاریش یابد و هم از خطای انسانی کاسته شود.

 

به طور کلی نرم افزار های مهندسی به سه دسته کلی تقسیم بندی میشوند.

1 – نرم افزار های طراحی به کمک کامپیوتر (Computer-Aided Design)

2 – نرم افزار های مهندسی ( تحلیل ) به کمک کامپیوتر ( Computer-Aided Engineering)

3- نرم افزار های ساخت به کمک کامپیوتر (Computer-Aided Manufacturing)

 

نرم افزار های طراحی به کمک کامپیوتر (Computer-Aided Design) نرم افزار هایی هستند که طراحان به کمک آنها میتوانند قطعه یا مجموعه قطعات مورد نظر خود را شبیه سازی یا اصطلاحا آن را مدل کنند. نرم افزار هایی مثل CATIA، SolidWorks، Inventor، AutoCadو ... از جمله نرم افزار های مدلینگ محسوب میشوند. اصلاحا به نرم ازار های طراحی به کمک کامپیوتر ، نرم افزار های CADنیز گفته میشود.

مدل سازی و ایجاد مجموعه در نرم افزار های  CADاولین گام از پروژه های مهندسی است.

پس از این مرحله ، مهندسان برای تحلیل و آنالیز مجموعه طراحی شده به سراغ نرم افزار های تحلیلی یا اصطلاحا (CAE) میروند.

نرم افزار هایی مثل آباکوس ABAQUS، ANSYS،  ADAMS، NASTRANو ... از جمله نرم افزار های CAEمحسوب میشوند که به مهندسان این اجازه را میدهد تا به بررسی و تحلیل مجموعه خود از جهات مختلف بپردازند. مهندسین مکانیک ، عمران ، هوافضا از جمله مخاطبان نرم افزار های CAEهستند و برای مثال میتوانند استحکام قطعه مدل شده در شرایط بارگذاری مختلف و تغییر شکل های احتمالی را بررسی کنند یا به تحلیل بدنه و بال هواپیما بپردازند و یا تاثیر زلزله و ارتعاشات ناشی از آن را بر روی سازه ها مخلتف بررسی کنند.

 

 

در نهایت و پس از مطمئن شدن از صحت قطعه مورد نظر ، با استفاده از نرم افزار های ساخت به کمک کامپیوتر میتوان با در نظر گرفتن فرآیند تولید ، به ساخت قطعه مورد نظر پرداخت. نرم افزار های CAMاز جمله نرم افزار های CATIA، PowerMILLو... از این دسته نرم افزار های هستند که توانایی ایجاد خروجی برای دستگاه های CNCیا اصطلاحا G Codeرا دارند.

 

 

نرم افزار آباکوسABAQUS یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های تحلیلی جهان است که در زمنیه های فراوانی از جمله علوم مهندسی مکانیک ، عمران ، هوافضا و حتی پزشکی کاربرد های فراوانی دارد.

 

بطور کلی نرم افزار های تحلیلی از روش های حل متفاوتی برای حل مسائل استفاده میکنند که پرکاربرد ترین این روش ها ، روش اجزاء محدود یا المان محدود ( Finite Element Method) است.نرم افزار آباکوسABAQUS نیز از همین روش برای حل مسائل سازه ای و محاسبات پیچیده استفاده میکنید.

به کمک این متد هندسه های پیچیده و اشکال مختلف به جزء های کوچکی تقسیم بندی شده و معادلات حاکم بر مسئله بر روی این بخش های کوچک تر حل میشوند.

 

 

گستره پروژه ها و فعالیت هایی که توسط نرم افزار  آباکوسABAQUSانجام میگیرد ، بسیار زیاد است.

 

 

در لیست زیر میتوانید برخی از پروژه های صنعتی انجام شده توسط نرم افزار آباکوسABAQUS   و شرکت سازنده آن یعنی SIMULIA را مشاهده نمایید.

 

 راه حل های صنعت دریایی و نفت و گاز

 

راه حل های صنعت علوم زندگی

 

راه حل های صنعت هوا و فضا

 

راه حل صنعت خودرو

 

تجهیزات صنعتی و مهندسی نرم افزار

 

راه حل های صنعتیمحصولات بسته بندی شده مصرف کننده

 

راه حل های صنعتی دستگاه های  با تکنولوژی پیشرفته و الکترونی

 

برای مشاهده هرچه بیشتر کلاس آباکوس و عناوین وسرفصل های دوره آموزش نرم افزار آباکوس کلیک کنید.  

بازديد : 23971 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : قابلیت آباکوس آموزش ABAQUS کلاس آباکوس قابلیت ABAQUS آموزش نرم افزار آباکوس آموزش نرم افزار ABAQUS

static ©

  • آمار کاربران